Kde končí Izrael?

Autor: Ondrej Šarník | 19.2.2011 o 12:55 | Karma článku: 4,71 | Prečítané:  1061x

Dnes som opäť čítal článok o Izraeli a jeho „ilegálnych“ osadách v Zajordánsku. Ako si to, preboha, mohli tí Izraeliti dovoliť postaviť si niečo na pôde, ktorá im nepatrí. Odkiaľ nabrali tú drzosť stavať na území, ktoré je paródiou na štát, kde vládne terorizmus. Fakt, choď niekam Izrael.

 

Dnes som opäť čítal článok o Izraeli a jeho „ilegálnych“ osadách v Zajordánsku. Ako si to, preboha, mohli tí Izraeliti dovoliť postaviť si niečo na pôde, ktorá im nepatrí. Odkiaľ nabrali tú drzosť stavať na území, ktoré je paródiou na štát, kde vládne terorizmus. Fakt, choď niekam Izrael. Radšej tu budeme mať viac území, kde sa budú slobodne môcť liahnuť teroristi a kde hospodársky a politický vývoj je utópiou. Občas mám pocit, akoby občianski aktivisti a sympatizanti štátu Palestína, nečítali noviny a mali seno v hlave. To si fakt myslia, že ak Izrael dá Palestíne pokoj, že sa tým niečo vyrieši, že sa niečo zlepší? Áno, určite sa to vyrieši. Ak jej dá Izrael priestor, Palestína bude o 10 rokov moderný demokratický štát, kde bude uznávaná náboženská tolerancia a pluralita názorov, kde ženy budú môcť chodiť voliť.... Vždy sa mi derú slzy cez smiech, keď si čítam o tom akí sú to tí Izraeliti fašisti, o tom aké majú nehumánne spôsoby. Určite, Izrael je tvrdý a určite z času na čas pochybí, ale myslím si, že sa správa prirodzene a ja by som sa tak správal tiež. Veď si predstavte, že nejaký sused Slovenska by ho chcel zničiť, vymazať z mapy, ale my by sme mali prostriedky na to, aby sme sa mohli brániť, neurobili by sme to? Nechceli by sme mať veci v tomto smere pod kontrolou? Nechceli by sme byť v tomto prípade „pánmi situácie“? Nevravím, že stavať sídliská na Západnom brehu je úplne košér, ale z toho čo čítam mám pocit, že 95% Palestíncov je úplne jedno, či tam tie sídliská budú, alebo nie. Veď keby aj neboli, akoby tú pôdu využili J.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?