Kde končí Izrael?

Autor: Ondrej Šarník | 19.2.2011 o 12:55 | Karma článku: 4,71 | Prečítané:  1066x

Dnes som opäť čítal článok o Izraeli a jeho „ilegálnych“ osadách v Zajordánsku. Ako si to, preboha, mohli tí Izraeliti dovoliť postaviť si niečo na pôde, ktorá im nepatrí. Odkiaľ nabrali tú drzosť stavať na území, ktoré je paródiou na štát, kde vládne terorizmus. Fakt, choď niekam Izrael.

 

Dnes som opäť čítal článok o Izraeli a jeho „ilegálnych“ osadách v Zajordánsku. Ako si to, preboha, mohli tí Izraeliti dovoliť postaviť si niečo na pôde, ktorá im nepatrí. Odkiaľ nabrali tú drzosť stavať na území, ktoré je paródiou na štát, kde vládne terorizmus. Fakt, choď niekam Izrael. Radšej tu budeme mať viac území, kde sa budú slobodne môcť liahnuť teroristi a kde hospodársky a politický vývoj je utópiou. Občas mám pocit, akoby občianski aktivisti a sympatizanti štátu Palestína, nečítali noviny a mali seno v hlave. To si fakt myslia, že ak Izrael dá Palestíne pokoj, že sa tým niečo vyrieši, že sa niečo zlepší? Áno, určite sa to vyrieši. Ak jej dá Izrael priestor, Palestína bude o 10 rokov moderný demokratický štát, kde bude uznávaná náboženská tolerancia a pluralita názorov, kde ženy budú môcť chodiť voliť.... Vždy sa mi derú slzy cez smiech, keď si čítam o tom akí sú to tí Izraeliti fašisti, o tom aké majú nehumánne spôsoby. Určite, Izrael je tvrdý a určite z času na čas pochybí, ale myslím si, že sa správa prirodzene a ja by som sa tak správal tiež. Veď si predstavte, že nejaký sused Slovenska by ho chcel zničiť, vymazať z mapy, ale my by sme mali prostriedky na to, aby sme sa mohli brániť, neurobili by sme to? Nechceli by sme mať veci v tomto smere pod kontrolou? Nechceli by sme byť v tomto prípade „pánmi situácie“? Nevravím, že stavať sídliská na Západnom brehu je úplne košér, ale z toho čo čítam mám pocit, že 95% Palestíncov je úplne jedno, či tam tie sídliská budú, alebo nie. Veď keby aj neboli, akoby tú pôdu využili J.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S nádchou na urgentný príjem? Zaplatíte desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

DOMOV

Na draho prenajatú limuzínu si šéf štátnej firmy vybavil aj majáky

Akciovka pre Bačíka nevýhodne prenajímala limuzínu.

KOMENTÁRE

Čo bráni Ficovi postaviť sa proti extrémistom?

Vláda nad verejný záujem postavila vlastný záujem o prežitie.


Už ste čítali?